2017

IANUARIE
21-22 - Cupa Bistriţei (Bacău)
28-29 - Campionatul Naţional de sală, Etapa 1 – S/T/J1 - Bucureşti

FEBRUARIE
4-5 - Campionatul Naţional Universitar de sală - Bacău
4-5 - Campionatul Naţional de sală, Etapa 2 – S/T/J1 - Bacău
4-5 - Campionatul Naţional de sală, Etapa 1 –J2 - Bucureşti
11-12 - Memorialul „Dorin Melinte“ - J1/J2/J3 - Bacău
12 – Campionatul Balcanic – J1 – Istanbul, Turcia
11-12 - Campionatul Naţional de sală, Etapa 3 – S/T/J1 - Bucureşti
18-19 - Campionatul Naţional de sală, FINALA – Cupa de Cristal - Bucureşti
25 - Campionatul Balcanic – S – Belgrad, Serbia
25-26 - Campionatul Naţional de sală, FINALA –J1 - Bucureşti
25-26 – Cupa Micului Atlet – copii - Bacău
28.02-02.03 – Campionatul Naţional de Aruncări lungi, FINALA – S/T/J1/J2

MARTIE
3-5 – Campionatul European de sală – S – Belgrad, Serbia
11-12 - Campionatul Naţional, FINALA – J2 - Bacău
11-12 – Cupa Europei la Aruncări (de iarnă) – S – Gran Canaria, Spania
18-19 - Campionatul Naţional, FINALA – J3 - Bucureşti
19 - Campionatul Naţional de iarnă la marş, FINALA - S/T/J1/J2/J3/C1
25-26 - Campionatul Naţional de iarna la aruncări, FINALA - J3/C1/C2/C3 – Oneşti

APRILIE
1-2 - Campionatul Naţional Copii, FINALA - C1,C2,C3 - Bucureşti
2 – Bucharest 10k&Familz Run, ed.2 - Bucureşti
8 - Campionatul Naţional la Cros, FINALA - J2/J3/C1/C2/C3 - Botoşani
8-9 – Campionatul Naţional de veterani, FINALA – Bucureşti

MAI
13 - Patrulater Juniori 1: Cipru, Ucraina, Israel, România – Kiev, Ucraina
14 – Bucharest Half Marathon, ed.6
20-21 - Campionatul Naţional Copii (ZONA) - C1,C2,C3 - Iaşi
20-21 – Campionatul Naţional aer liber, Etapa 1 – S/T/J1 – Piteşti
27-28 – Campionatul Naţional Şcolar
27-28 – Grand Prix de aruncări – S – Oneşti

IUNIE
1 – Crosul Olimpic – V/S/T/J/C - Piatra Neamţ
3 – Campionatul Balcanic – J2 – Elbasan, Albania
4 - Campionatele Internaţionale „Iolanda Balaş Sotter“ ale României – Cluj Napoca
3-4 – Campionatul Naţional aer liber, Etapa 2 – S/T/J1 – Cluj Napoca
8 – Bucharest Business run
17-18 - Campionatul Naţional de copii, FINALA - C1/C2/C3
23-25 – Cupa Europei pe echipe, Liga 1 – S – Vaasa, Finlanda
24-25 - Campionatul Naţional, FINALA - J2 – Piteşti
24 - WORLD YOUTH CUP (16‐17 ani) – Gaglano del Copo, Italia

IULIE
1-2 - Campionatul Balcanic - J1 – Craiova/Piteşti, România
8-9 – Campionatul Naţional de Veterani
8-9 – Campionatul Naţional, FINALA – S/T – Piteşti
12-16 – Campionatul Mondial de Juniori 2 – Nairobi, Kenya
15-16 – Campionatul Naţional, FINALA - J3 – Piteşti
13-16 – Campionatul European U23 – Bzggosycs, Polonia
20-23 – Campionatul European de Juniori 1 – Grossetto, Italia
20-23 – Campionatul Balcanic de Seniori – Novi Pazar, Serbia
21-29 – Festivalul Olimpic al Tineretului European - Gyor, Ungaria
21-30 – Jocurile Francofoniei – Abidjan, Coasta de Fildeş

AUGUST
5-6 – Campionatul Naţional, FINALA – J1 – Piteşti
4-13 – Campionatul Mondial de Seniori - Londra, Marea Britanie
20-25 – Jocurile Mondial Universitare - Taipei

SEPTEMBRIE
14 – Bucharest Business Run
24 - Crosul Loteriei Naţionale - Bucureşti)

OCTOMBRIE
8 - Bucharest Marathon – Bucureşti
22 – Campionatul Naţional de cros, FINALA – S/T/J1

NOIEMBRIE
11 - Campionatul Balcanic de cros – Canakkale, Turcia

DECEMBRIE
1-2 - Cupa „1 Decembrie“ - J1/J2/J3 - Bacău
15-16 - Cupa de Iarnă - C1/C2/C3 - Bacău.


8 Martie 2017 - Redeschiderea Salii Ceahlaul
CRACIUN 2016
CRACCIUN 2015