2016

CAMPIONATUL NATIONAL UNIVERSITAR - 06.02.2016
Lenuta Burueana
– AUR (14.94m, greutate)

CAMPIONATUL NATIONAL DE SALA – SENIORI-TINERET– 20.02.2016
Lenuta Burueana
- AUR (15.92m, greutate) - Seniori
Lenuta Burueana - AUR (15.92m, greutate) – Tineret

CAMPIONATUL BALCANIC ATLETISM DE SALA – ISTANBUL, 27.02.2016
Lenuta Burueana
– BRONZ (15.98m, greutate) – Seniori

CAMPIONATUL NATIONAL DE SALA - JUNIORI 1 – 27-28.02.2016
Diana Tiganasu
– BRONZ (13.37m, greutate)

CAMPIONATUL NATIONAL ARUNCARI LUNGI ARAD 1-3.03.2016
Lenuta Burueana
– AUR (47.99m, disc) - Seniori
Lenuta Burueana – AUR (47.99m, disc) – Tineret
Diana Tiganasu – AUR (42.81m, disc) – Juniori 1

CAMPIONATUL NATIONAL DE SALA - JUNIORI 2 – 5-6.03.2016
Diana Tiganasu
– AUR (14.79m, greutate)
Bianca Mitu – locul 6 (8:15s) – 60m.

CAMPIONATUL NATIONAL DE CROS - J2, J3, C1, C2, C3
1. LPS Piatra Neamt (echipa) - AUR - Irina Bordeianu, Laura Corhana, Andreea Scutariu si Nicoleta Serban

CAMPIONATUL NATIONAL C1, C2, C3
1. Robert Gavrul - AUR (50m) - 7.18s
1. Robert Gavril - AUR (200m) - 28.19s.

CAMPIONATELE UNIVERSITARE in aer liber, PITESTI (21.05.2016)
1. Lenuta Burueana – AUR – 14.92m (greutate)
2. Lenuta Burueana – ARGINT - 37.21m (disc)


CAMPIONATELE NATIONALE Copii 1, 2, 3 - aer liber
1. Gavril, Robert Marcel – AUR - 8.38s (60m,Copii2)
1. Gavril, Robert Marcel – AUR - 20.66s (150m,Copii2)
6. Enea, Leonardo Petru - 1:34.23 (500m,Copii2)
6. Ciocirlan, Alexandra Maria - 4.98m (lungime,Copii1)


CAMPIONATELE NATIONALE JUNIORI 2 – aer liber
1. Ioana Diana Tiganasu – AUR - 44.83m (disc)
1. Ioana Diana Tiganasu – AUR – 15.21m (greutate)
3. CS Ceahlaul - BRONZ - 50.66 (stafeta 4X100m - Afemei Ioana, Alecu Iolanda, Avasiloaiei Gabriela Lavinia, Mitu Bianca Elena)


CAMPIONATELE BALCANICE JUNIORI 2
3. Ioana Diana Tiganasu - BRONZ - 45.19m (disc)


CAMPIONATELE NATIONALE ALE VETERANILOR
2. Gheorghe Moise - ARGINT - 23:11:79 (5000m)


CAMPIONATELE NATIONALE DE ATLETISM SENIORI-TINERET
1. Lenuta Burueana - AUR - 15.36m(greutate, seniori)
1. Lenuta Burueana - AUR - 15.36m(greutate, tineret)
3. Lenuta Burueana - BRONZ - 40.32m (disc, tineret)


CAMPIONATELE NATIONALE DE ATLETISM in aer liber JUNIORI 1
1. Ioana Diana Tiganasu - AUR - 13.04m (greutate)
1. Ioana Diana Tiganasu - AUR - 44.80m (disc)


2015


Campionatul National SALA
Lenuta Burueana - AUR - "greutate" - 16.38m (SENIORI)
Lenuta Burueana - AUR - "greutate" - 16.38m (TINERET)

Campionatele Balcanice Seniori sala - Istanbul
Lenuta Burueana - locul 4 - "greutate" - 15.43 metri

Campionatul National Juniori I sala
Lenuta Burueana - AUR - "greutate" - 15.47m
Diana Tiganasu - locul 4 - "greutate" - 12.29m

Campionatul National Juniori II sala
Diana Tiganasu - BRONZ - "greutate" - 13.76m

Cupa Europei la Aruncari lungi (tineret)
Burueana Lenuta - disc 44.21m (locul 11)
Burueana Lenuta - greutate 14.80m (locul 9)

Campionatul National la Aruncari lungi S,T,J1
Burueana Lenuta - ARGINT - 48.65m (seniori)
Burueana Lenuta - ARGINT - 46.40m (juniori 1)
Tiganasu Diana - AUR - 44.57m (juniori 2)

Campionatul National la Aruncari lungi J3,C1,C2,C3
Tiganasu Diana - AUR - 41.31m (juniori 3)


CAMPIONATUL NATIONAL Juniori III SALA
F Greutate 3Kg
Tiganasu Diana - 14.12m - AUR


F 60m
Mitu Bianca - 8.31 (locul 5 Finala)
Alecu Iolanda - 8.61 (locul 13)
Frangulea Teona - 8.82 (locul 22)

F 400m
Paraschiva Roxana - 66.22 (locul 16)

F 1500m
Iancu Catalina - 5:16.66 (locul 18)
Bordeanu Alice - 5:19.31 (locul 21)

M Greutate 4Kg
Pavelescu Mihai - 12.13m (locul 9)

F 800m
Iancu Catalina - 2:34.83 (locul 13)
Paraschiva Roxana - 2:36.48 (locul 15)
Bordeanu Alice - 2:38.00 (locul 17)

F Lungime
Afemei Ioana - 4.64m (locul 13).



CAMPIONATUL NATIONAL Copii 1, 2 si 3 SALA
Triatlon Masculin - Copii 2
1. Gradinariu Mihail (CS Ceahlaul - LPS) - 920p - AUR

Triatlon Feminin - Copii 1
2. Velea Oana (CS Ceahlaul-LPS) - 1707p - ARGINT

50m garduri Masculin - Copii 3
3. Asavei Bogdan (CS Ceahlaul-LPS) - 9.84 secunde - BRONZ

50m Masculin - Copii 2
4. Gavril Robert (CS Ceahlaul-LPS) - 7.43 secunde

200m Masculin - Copii 2
5. Gavril Robert (CS Ceahlaul - LPS) - 30.29 secunde.


CAMPIONATUL NATIONAL SCOLAR
1. Diana Tiganasu (LPS P.Neamt, disc) - AUR - 44.00m
3. Diana Tiganasu (LPS P.Neamt, greutate) - BRONZ - 12.23m

CAMPIONATUL NATIONAL AER LIBER - JUNIORI II
1. Diana Tiganasu (disc) - AUR - 42.49m
3. Diana Tiganasu (greutate) - BRONZ - 14.07m

CAMPIONATUL NATIONAL COPII 1, 2, 3
1. Mihail Gradinariu (triatlon) - AUR - 833p
2. Oana Velea (300m) - ARGINT - 48,36 secunde.


CAMPIONATUL NATIONAL JUNIORI 3 Cluj Napoca
F 4x100 m Stafeta FINALA
1 CS Ceahlaul Pt.Neamt - AUR - 51.60
Frangulea Nerina Teona, Mitu, Bianca Elena, Alecu Iolanda, Afemei Ioana

100m FINALA
3. Mitu Bianca Elena - BRONZ - 12.89
10. Afemei Ioana - 13.29
23. Alecu Iolanda - 13.88

Triplusalt
5 Afemei Ioana - 10.98m

F Disc 1Kg
1. Tiganasu Ioana Diana - AUR - 41.09m
F Greutate 3Kg
1. Tiganasu Ioana Diana - AUR - 14.42m

200m FINALA
4. Mitu Bianca Elena - 26.77
18. Frangulea Nerina Teona - 28.34
26. Alecu Iolanda - 29.26.


Campionatele Nationale de Atletism in aer liber 2015
SENIORI - greutate
1. Lenuta Burueana - AUR - 15.97m
SENIORI - disc
3. Lenuta Burueana - BRONZ - 49.69m
TINERET - greutate
1. Lenuta Burueana - AUR - 15.97m
TINERET - disc
3. Lenuta Burueana - ARGINT - 49.69m.


CAMPIONATELE NATIONALE DE ATLETISM JUNIORI 1
Lenuta Burueana - disc - AUR - 51.68m
Lenuta Burueana - greutate - AUR - 15.16m
Diana Tiganasu - disc - BRONZ - 43.27m.


CAMPIONATELE BALCANICE JUNIORI 2015
1. Lenuta Bucureana - AUR - disc - 49.42m
1. Lenuta Bucureana - AUR - greutate - 15.13m


RECORD NATIONAL JUNIORI III FEMININ (sala)
DIANA TIGANASU - Greutate - 15.15m
Bacau, Cupa "1 Decembrie" - 12.12.2015.




REZULTATE 2013

LENUTA BURUEANA

AUR - CN de sala juniori 2, aruncarea greutatii -�16.37m (record national)

AUR - CN de sala juniori 1, aruncarea greutatii�-�14.07m

BRONZ - CN de sala tineret, aruncarea greutatii - 14.05m
AUR - CN aruncari lungi juniori 1, DISC - 47.30m
AUR - CN aruncari lungi juniori 2, DISC - 49.71m

BRONZ -�CN aruncari lungi tineret, DISC - 45.61m

UR - CN Scolar - aruncarea greutatii - 14.30m

ARGINT�- CN Scolar - aruncarea discului - 44.61m

AUR - CN jun.II, disc -�47.53m

AUR - CN Jun.II, greutate -�15.81m

AUR - C.Balcanice Jun.II, disc -�46.39m

BRONZ - C.Balcanice Jun.II, greutate -�15.33 m

BRONZ - C.N Tineret, greutate - 13.90m

BRONZ - C.N Tineret, disc - 42.75m

CUPA EUROPEI PE NATIUNI LA ARUNCARI LUNGI (tineret)

locul 11 - Disc - 45.09m

RECORD NATIONAL JUNIOARE II

Aruncarea greutatii - aer liber - 16.33m.

Vechiul record a fost stabilit in 4 iulie 1982, de��Mihaela Samoila, si masura 15.83m.

VANDA SIPOS

AUR - CN de sala juniori 2, 1500m - 4:42.69

AUR - CN de sala juniori 2,�3000m - 10:08.47

BRONZ -�CN de sala juniori 1,1500m - 4:36:50

ARGINT�-�CN de sala juniori 1, 3000m -��9:50:4

BRONZ - CN Scolar - 3000m obstacole - 11:42:14 (pt. LPS Piatra Neamt)

IOANA DIANA TIGANASU

AUR - CN aruncari lungi copii 2, aruncarea discului - 32.71m

AUR - CN copii 1 (aer liber), aruncarea discului - 40.94m

AUR - CN copii 1�(aer liber), aruncarea greutatii - 13.86m�

RALUCA APARASCHIVEI

BRONZ - CN jun.II, 2000m obstacole

CN copii (6 aprilie - sala)

Diana Tiganasu (copii 1, antr.Dan Cojocaru)
ARGINT - aruncarea greutatii
Catalina Iancu (copii 1, antr.Iulia Olteanu Negura)
BRONZ - 800 m
„4X100m“ stafeta - BRONZ
Andreea Darie, Ana Maria Popescu, Oana Velea (antr.Alina Militaru),
Nicoleta Serban (antr.Iulia Olteanu Negura).
CN copii (24-25 iunie - aer liber)
"4x100m" stafeta - BRONZ
Bianca Elena Mitu, Iolanda Alecu, Larisa Georgiana Fatu, Ioana�Afemei
"5x80m" stafeta�- BRONZ
Andreea Emilia Darie, �Anne Helen Rhea Miron, Ana Maria Popescu,�Ioana Sorina Strugaru, Oana Velea






8 Martie 2017 - Redeschiderea Salii Ceahlaul
CRACIUN 2016
CRACCIUN 2015