2017
IANUARIE
2 - Concursul "LA MULŢI ANI YO!" FRR
9 - Cupa Municipiului Câmpina YO9KPB
16 - Memorial YO2RA CS Admira
27-29 - Cupa Mondială CQ Worldwide 160-Meter Contest - CW

FEBRUARIE
6 - Cupa Caraşului YO2KCB
11-12 - Cupa Mondială CQ Worldwide WPX Contest Unde Scurte - RTTY
12 - Campionatul Balcanic Unde Scurte
13 - Memorial YO9WL YO9KPB
13-26 - Maraton Ion Creangă YO8KZG
20 - Cupa Moldovei YO8KAN
24-26 - Cupa Mondială CQ Worldwide 160-Meter Contest – SSB

MARTIE
6 - Campionatul Naţional de Unde Scurte – Radiotelegrafie, Etapa 1 – FRR
11 - Concursul Memorial „Dr.Savopol“ 3,5 MHz Digimode YO7KAJ
11 - Concursul Memorial „Dr.Savopol“ 1,8 MHz YO7KAJ
13 - Campionatul National de Unde Scurte – Radiotelegrafie, Etapa 2 - FRR
20 - Concursul Bucureşti YO3JW
25-26 - Cupa Mondială CQ Worldwide WPX Contest Unde Scurte –SSB

APRILIE
17 - Concursul „Cupa Elevilor“ YO2KJI
28-29 - Campionatul Naţional Telegrafie Individual (transmitere, recepţie, probe practice RUFZ – MR) – Izvorul Mureşului

MAI
1 - Concursul „Lucian Blaga“, Primăria Municipiului Sebeş şi Radioclubul Centrului Cultural „Lucian Blaga“
6-8 Cupa Napoca YO5KIP
15 - Ziua Telecomunicaţiilor - US YO HD Antena DX Grup
22 - Cupa Brăilei YO4KAK
27-28 - Cupa Mondială CQ Worldwide WPX Contest Unde Scurte– CW
29 - Cupa Municipiului Piteşti US YO7KFA

IUNIE
1-4 - Campionatul Balcanic la telegrafie viteză (HST) – Skopje. Mecedonia
1-4 - Cupa Europei la telegrafie viteză (HST) – Skopje, Macedonia
3-4 - Concursul „Floarea de mină“ YO5KAD
5 - Cupa Teleorman YO9KPM
11 - Concursul „Mihai Eminescu“ 7 MHz YO8KGL
14-16 - Campionatul Naţional Radio Orientare Tineret – Deva
17-18 - Campionatul Mondial IARU R1 50MHz
18-19 Concursul „Constructorul de Maşini“ YO5KAS
18-19 - Memorial „YO7VS“ 50 MHz YO HD Antena DX Grup
23-25 - Campionatul Balcanic radioorientare (ARDF) – Divcibare, Serbia
30.06 – 04.07 - Campionatul Mondial Radioorientare (ARDF), Tineret – Teplice, Slovacia

IULIE
1-2 Campionatul Internaţional de UUS al României YO-VHF/UHF FRR
8-9 - Campionatul Mondial IARU Unde Scurte - CW,SSB,Mixt
10 - Cupa Transmisionistului YO2CJX
15-16 - Cupa Mondială CQ Worldwide VHF
15-16 Cupa Moldovei UHF/VHF YO8KGP
15-16 - Summer VHF/UHF/DX Contest, Clubul Sportiv Radioclub ADMIRA Arad
24 - Cupa Aviaţiei YO7KXJ

AUGUST
5 - Campionatul European Unde Scurte - CW,SSB,Mixt
5-6 Cupa FM Năsăud, Radioamatorii năsăudeni
12-13 - Cupa Europei Unde Scurte – CW Worked All Europe DX Contest
10-13 - Campionatul Naţional Radio Orientare Individual – Băile Arcaş
19-20 - Campionatele Naţionale de Unde Ultrascurte 1296 MHz FRR
19 - Campionatele Naţionale de Unde Ultrascurte 144 MHz FRR
20 - Campionatele Naţionale de Unde Ultrascurte 432 MHz FRR
26-27 - Campionatul Naţional de Unde Scurte multiband al României FRR
26-27 - Campionatul Internaţional Unde Scurte - YO DX
31 - Cupa Romaniei la QRP – Izvorul Mureşului
31.08-03.09 - Campionatul Naţional de Creaţie Tehnică FRR – Izvorul Mureşului

SEPTEMBRIE
1-3 - Cupa Mondială Radioorientare (ARDF) - Druskininkai Spa, Lituania
2-3 - Campionatul Mondial IARU R1 VHF – 144 MHZ
2-3 - Memorial „YO7VS“ 144 MHz YO HD Antena DX Grup
4 - Campionatul Naţional RTTY - Etapa 1 FRR
4-10 - Campionatul Mondial Radioorientare - Druskininkai Spa, Lituania
8 - Cupa Pompierilor, ISU „Delta“ Tulcea şi Radioclubul YO4KCC - AS Delta Jandarmi Tulcea
8-9 - Campionatul Naţional Telegrafie Echipe (transmitere, recepţie, probe practice RUFZ – MR) – Piatra Neamţ
8-12 - Campionatul Mondial la telegrafie viteză (HST) – Estergom, Ungaria
9-10 - Cupa Europei Unde Scurte – SSB Worked All Europe DX Contest
11 - Campionatul National RTTY - Etapa 2 FRR
11 - Cupa „George Enescu“ YO8KGL
14-17 - Campionatul Naţional Radio Orientare Echipe – Câmpina
23-24 - Cupa Mondială Unde Scurte CQ World-Wide RTTY DX Contest

OCTOMBRIE
2 - Campionatul Naţional de Unde Scurte - Radiotelefonie, Etapa 1 FRR
7-8 - Campionatul Mondial IARU R1 UHF ,432 MHZ - 47 GHZ
9 - Campionatul Naţional de Unde Scurte – Radiotelefonie, Etapa 2 FRR
23 - Cupa „25 Octombrie“ YO2CJX
28-29 - Cupa Mondială Unde Scurte CQ Worldwide DX Contest –SSB
30 - Cupa Bucovinei CSTA Suceava

NOIEMBRIE
4 - Cupa Feroviarului YO5KUF
6 - Concursul Memorial YO FRR
11-12 - Cupa Europei Unde Scurte – RTTY Worked All Europe DX Contest
17 - Concursul YO PSK 31 YO5CRQ, YO5KAD
25 - Cupa Galaţi Glaris YO4KBJ
25-26 - Cupa Mondiala Unde Scurte CQ Worldwide DX Contest –CW

DECEMBRIE
1 - Cupa „1 Decembrie“, AJR Alba
11 - Cupa Silver Fox – US, Clubul Sportiv Silver Fox Deva
17 - Cupa Timişului YO2KQT
18 - Cupa Minorităţilor CSR Brăila YO4KAK.


8 Martie 2017 - Redeschiderea Salii Ceahlaul
CRACIUN 2016
CRACCIUN 2015