Obiective reușite la București și Craiova

Atletism Accesări: 2386

logo login20191015 3Înaintea reprezentațiilor internaționale din acest final de săptămâni, atleta CS Ceahlăului și-a trecut în palmares alte obiective câștigate. Mai întâi, eleva profesorului Dan Cojocaru a terminat campioană națională în secțiunea de tineret și la cea de senioare pentru proba de aruncare a greutății. Concursul a fost găzduit în Sala "Ion Soter" din București înn urmă cu o ăptămână, iar rezultatul cifric al atletei Diana Țigănașu a fost de 14 metri și 48 metri. La numai două zile distanță, la Craiova,

în cadrul Campionatelor Naționale de aruncări lungi, performera CS Ceahlăului a obținut o altă medalie de aur (locul I) în proba de aruncare a discului, grație rezultatului de 48 metri și 66 centimetri.

Cătălin Gherasim, campion național la aruncarea suliței

Un alt elev de-al profesorului Dan Cojocaru de la CS Ceahlăul, Cătlin Gherasim a triumfat, la Craiova, în competiția destinată juniorilor I. La proba de aruncare a suliței (800 grame), atletul nostru a încheiat pe primul loc al clasamentului. Rezultatul cifric al acestuia a fost de 58